Oranżerie zimowe stają się coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób pragnie cieszyć się swoim ogrodem nie tylko latem, ale również jesienią i zimą. Tradycyjny ogród zimowy, jak również ten z pergoli, umożliwiają nam miłe spędzanie czasu na zewnątrz przez cały rok. Czym zatem jest pergola bioklimatyczna? Jak przy małym budżecie stworzyć z niej miejsce do wypoczynku na tarasie również w chłodne miesiące? Z pomocą przychodzi ogród zimowy z pergoli tarasowej.
Co to jest pergola bioklimatyczna?
Na początek warto dowiedzieć się czym właściwie jest pergola bioklimatyczna i skąd wzięła się ta nazwa. Otóż pergola to prosta budowla przeznaczona do ogrodu lub na taras. A dlaczego bioklimatyczna? Dlatego, że taka konstrukcja świetnie reaguje na warunki otoczenia. Reguluje temperaturę, chroni przed promieniowaniem słonecznym, opadami, wiatrem, a także odprowadza wodę.
Pergole zazwyczaj stawia się przy jednej ze ścian budynku, jednak w ofercie mamy również pergole wolnostojące, które możemy zainstalować w dowolnie wybranym miejscu. Dzięki pergoli nie tylko przedłużamy sobie sezon letni, ale także mamy możliwość zrelaksować się tam późną jesienią, a nawet zimą. Wystarczy, że przekształcimy ją w ogród zimowy. W takim celu najlepiej wybrać pergole lamelowe i wyposażyć je w osłony boczne oraz odpowiedni sprzęt wewnątrz.
Pergola bioklimatyczna lamelowa na ogród zimowy z pergoli tarasowej – jak ją produkujemy.
Nasze pergole lamelowe produkowane są z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu mamy pewność, że sprzedajemy naszym klientom produkt, którym będą cieszyć się przez długie lata.
Cała konstrukcja składa się z aluminium ekstrudowanego – zarówno profile boczne, jak i zadaszenie. Aluminium to niezwykle trwałe, ale również lekkie tworzywo. Dzięki temu pergole Amidex możemy montować również na wysokich kondygnacjach, np. na tarasach dachowych. Jest to również materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników zewnętrznych. Świetnie sprawdzi się podczas letnich upałów, ale także w mróz i śnieg.
Warto wspomnieć też o wbudowanym systemie odprowadzania wody. Jest to szczególnie istotne jesienią i zimą, kiedy to często towarzyszą nam ulewne deszcze i topniejący śnieg. Dzięki takiemu systemowi, nasz ogród zimowy z pergoli będzie odporny na przecieki i zalania nawet podczas największej ulewy. Rynny odprowadzające wodę zintegrowane są ze słupami i zadaszeniem tak, aby były niewidoczne i nie zaburzały estetyki całej pergoli.
Ogród zimowy z pergoli tarasowej.
Ogród zimowy z pergoli tarasowej to coraz częściej wybierana alternatywa dla tradycyjnych zimowych ogrodów. Wpływa na to przede wszystkim znaczna różnica w cenie. Nie ma co ukrywać, budowa ogrodu zimowego z prawdziwego zdarzenia to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych, podczas gdy cena pergoli, wraz z całym wyposażeniem, potrafi być mniejsza nawet o połowę.
Do stworzenia ogrodu zimowego z pergoli najlepiej nadają się pergole bioklimatyczne lamelowe. Jak pisaliśmy wyżej, ich ruchome aluminiowe lamele w zadaszeniu szczelnie chronią wnętrze przed deszczem i śniegiem.
Jednak dach to nie wszystko. Aby z pergoli powstał komfortowy ogród zimowy musimy zastosować osłony boczne. Opcji mamy tutaj kilka. Możemy wykorzystać do tego rolety zewnętrzne, jednak wtedy, wraz z ich zasunięciem, tracimy cały widok na zewnątrz. A przecież nie o to chodzi w ogrodach zimowych.
Dlatego jako producent proponujemy zastosowanie boków ze szkła. Takie szklane osłony boczne zapewnią izolację od chłodu, wiatru i deszczu, i nie ograniczają widoczności. Aby jednak komfortowo wypoczywać pod pergolą jesienią i zimą, należy wyposażyć ją w odpowiednie oświetlenie oraz źródła ciepła. Do ogrzania zwykle wystarczą promienniki na podczerwień, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać również z grzejników gazowych. W przypadku oświetlenia opcji jest naprawdę sporo. Najpopularniejsze są listwy LEDowe lub lampy solarne.
Jeśli więc marzysz o ogrodzie zimowym, ale przerasta Cię jego cena, warto rozważyć tańszą alternatywę – ogród zimowy z pergoli tarasowej. To rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się ogrodem nie tylko latem, ale praktycznie przez cały rok. Sprawdź nasze pergole bioklimatyczne lamelowe.